6 marzec 2023

Policjanci pomogli rannemu z poważnym urazem głowy

zdjęcie: Policjanci pomogli rannemu z poważnym urazem głowy / pixabay/4936321
Oświęcimscy policjanci pomogli poważnie rannemu w głowę 32-latkowi, którego – wracając ze służby – znaleźli leżącego na chodniku. Jak podała rzecznik tamtejszej komendy powiatowej asp. szt. Małgorzata Jurecka, ranny szybko otrzymał specjalistyczną pomoc.
REKLAMA

Jurecka zrelacjonowała, że młodsi aspiranci: Piotr Bucki i Maciej Cygan z oświęcimskiej drogówki, gdy wracali w nocy z czwartku na piątek po służbie, dostrzegli leżącego na chodniku nieprzytomny mężczyzna.

„Zjechali swoimi autami na pobocze i włączyli światła awaryjne. Razem podbiegli do mężczyzny. Był nieprzytomny. Oddychał, ale z tyłu głowy miał kilkucentymetrową ranę. Policjanci wezwali pogotowie. Przed przyjazdem opatrzyli ranę. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali czynności życiowe mężczyzny. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność” – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Poszkodowanym był 32–letni mieszkaniec Oświęcimia. Jak powiedział, potknął się idąc chodnikiem i przewrócił.

Jurecka dodała, że mężczyzna pod opieką ratowników został przewieziony na leczenie do szpitala. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Oświęcim
5.9°C
wschód słońca: 05:34
zachód słońca: 19:48
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Oświęcimiu

kiedy
2024-04-26 18:00
miejsce
Oświęcimskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 16:00
miejsce
Oświęcimskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 18:30
miejsce
Oświęcimskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-10 17:30
miejsce
Oświęcimskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany